Będzińscy policjanci wyjaśniają przyczynę tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem. Pociąg pośpieszny potrącił ze skutkiem śmiertelnym młodego mężczyznę.

Do wypadku doszło w niedzielę ok. 21:00, w Będzinie przy ul. Kościuszki. Pociąg pospieszny relacji Gdynia – Katowice potrącił 36-letniego mężczyznę ze skutkiem śmiertelnym.

Zdarzenie miało miejsce tuż przy nielegalnym przejściu dla pieszych. Policja bada okoliczności zdarzenia, nie wykluczając żadnej opcji.

– Wstępnie założyliśmy, że jest to nieszczęśliwy wypadek w ruchu komunikacyjnym. Jednak dalsze czynności skłoniły nas, aby przyjąć, że mogła to być skuteczna próba samobójcza – mówi podkom. Paweł Łotocki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Mężczyzna, 36-letni mieszkaniec Będzina, który prawdopodobnie wszedł na torowisko w miejscu niedozwolonym, został potrącony przez pociąg. Obrażenia jakie odniósł spowodowały śmierć na miejscu zdarzenia.

Policyjni śledczy pracowali przez kilka godzin, ustalając okoliczności tego tragicznego zdarzenia. W miejscu zdarzenia ruch był utrudniony i odbywał się po jednym torze. Prze północą przywrócono ruch na obu torach.