Szpital w Dąbrowie Górniczej otrzyma ze Sławkowa środki na zakup trzech pomp infuzyjnych i siedmiu pulsoksymetrów.

Zagłębiowskie Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej otrzyma ze Sławkowa środki na zakup trzech pomp infuzyjnych i siedmiu pulsoksymetrów.

Pompa infuzyjna jest urządzeniem, dzięki któremu można stale bądź cyklicznie, precyzyjnie dawkować leki. Pulsoksymetr mierzy stopień wysycenia krwi tlenem, co ma szczególne znaczenie w przypadku niewydolności płuc. Wartość sprzętu to 10 tys. zł

– Nie bez powodu wsparcie kierujemy do szpitala w Dąbrowie Górniczej. To tutaj na co dzień trafia zdecydowana większość pacjentów z terenu Sławkowa. Chcielibyśmy się w ten sposób wspomóc szpital w tym trudnym dla nas wszystkich czasie – mówi Rafał Adamczyk, burmistrz Sławkowa.

Wsparcie w podobnej wysokości miasto zaoferowało też Rejonowemu Pogotowiu Ratunkowemu w Sosnowcu. – Kupiony sprzęt trafi do stacji pogotowia w Sławkowie, która pomaga nie tylko mieszkańcom miasta, ale również części Sosnowca i Dąbrowy Górniczej. W tej chwili ustalane są wszystkie niezbędne szczegóły – dodaje Rafał Adamczyk.

 Tacy sąsiedzi to skarb. Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom Sławkowa, z burmistrzem Rafałem Adamczykiem na czele – mówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

– Dzisiaj na pierwszej linii walki z koronawirusem są wszyscy pracownicy sektora służby zdrowia, ratownicy medyczni, służby sanepidu, państwowa i ochotnicza straż pożarna. Nie politycy. Dlatego chcemy wesprzeć miejski szpital w Dąbrowie Górniczej oraz stację pogotowia w Sławkowie w ich codziennej trudnej pracy – podsumowuje burmistrz Sławkowa.