Seniorzy często z niskiej emerytury nie mogą sobie pozwolić na pójście na koncert, do kina czy wyjazd na wycieczkę. Z Kartą Seniora będzie im łatwiej. 

O połowę tańsze warsztaty, zajęcia kulturalne i sportowe, bilety do muzeum i teatru oraz ulgi na usługi będzińskich przedsiębiorców czekają na mieszkańców Będzina powyżej 60. roku życia. Wszytko to za sprawą Będzińskiej Karty Seniora.

– Program jest projektem działań na rzecz mieszkańców powyżej 60. roku życia. Inicjatywa ta jest elementem polityki społecznej realizowanej przez władze miasta Będzina i ma na celu promocję działań na rzecz wzmocnienia kondycji seniorów, a także poprawę warunków ich życia. Celem Będzińskiej Karty Seniora jest aktywizacja seniorów – każdy z nich powinien czuć się potrzebny w życiu społecznym, a łatwiej jest korzystać z usług czy wydarzeń, kiedy jest to połączone z rabatem, bonifikatą czy upustem – mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

W Będzinie zniżki obowiązują m.in. w takich instytucjach kulturalnych i sportowych jak: Ośrodek Kultury, Muzeum Zagłębia, Teatr Dzieci Zagłębia czy Ośrodek Sportu i Rekreacji. W ten sposób korzystanie z basenu, lodowiska, kortów, zajęć artystycznych czy spektakli teatralnych staje się bardziej dostępne dla seniorów.

Wśród partnerów programu znajdują się także przedsiębiorcy prywatni. – Cały czas czekamy na kolejnych partnerów. Wszystko po to, aby Będzińska Karta Seniora uprawniała do jak największej liczby zniżek – apelują urzędnicy.

Warto także dodać, że dostępne są już druki wniosków o wydanie Karty Seniora. Można je wypełnić i złożyć w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Będzinie.