Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło we wtorek, 8 października, przy ul. Sobieskiego w Dąbrowie Górniczej. Renault clio wpadło do podziemnego tunelu.

Do zdarzenia doszło we wtorek, po godz. 17:00, na skrzyżowaniu ul. Sobieskiego z ul. Chopina w Dąbrowie Górniczej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, w wyniku którego doszło do zdarzenia renault megane i clio.

– Energia po zderzeniu była tak duża, że renault clio wyjeżdżające z ul. Chopina przemieszczając się ścięło barierki jednego zejścia, by jazdę zakończyć na dachu w drugim zejściu do nieczynnego tunelu dla pieszych – mówi asp. szt. Mariusz Miszczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

Samochód wpadł do tunelu - fot. KMP w Dąbrowie Górniczej
Samochód wpadł do tunelu – fot. KMP w Dąbrowie Górniczej

Kierujący renaultem megane, 23-letni obywatelowi Ukrainy, z opresji wyszedł bez szwanku. 63-letni sosnowiczanin kierujący clio i 62-letnia pasażerka doznali powierzchownych obrażeń, zostali przewiezieni do szpitala na obserwację.

Oboje kierujący osobówek byli trzeźwi. Po zdarzeniu służby musiały zająć się wydobyciem zniszczonego pojazdu z nieczynnego tunelu. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Sobieskiego w kierunku centrum był utrudniony i odbywał się wytyczonym przez policjantów objazdem przez ul. Chopina i Łuksińskiego.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Siła uderzenia była jak powiedział pan policjant… A tam jest przejście dla pieszych… Amen

    Żeby w centrum miasta były takie autostrady??? Sobieskiego, królowej Jadwigi, Kościuszki a nawet 3 Maja to tory wyścigowe!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here