Tramwaje Śląskie rozpoczęły kolejny etap remontu torowiska na Kasprzaka w Dąbrowie Górniczej. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Do 13 października obowiązuje nowa organizacja ruchu.

Do 13 października zamknięty będzie przejazd przez tory do ul. Kasprzaka od ul. Wiśniowej, a także od ul. Piłsudskiego (jadąc od strony huty).

Torowisko tramwajowe wzdłuż ul. Kasprzaka w Dąbrowie Górniczej przechodzi pierwszą w swojej 40-letniej historii kompleksową modernizację. Inwestycja za 63 mln złotych obejmuje przebudowę od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Zaplecze, wraz z częścią pętli Gołonóg.

Na razie na tym odcinku tramwaje jeżdżą mijankowo w obu kierunkach. Łączna długość torów przewidzianych do przebudowy to prawie 6 km toru pojedynczego. Prace ruszyły w marcu, powinny zakończyć się w drugiej połowie przyszłego roku.

Po zakończeniu robót poprawi się komfort podróży, bez charakterystycznego dzisiaj trzęsienia i podrzucania. Pozytywnie odczują to też mieszkańcy okolic linii, bo tramwaje poruszać będą się ciszej. Tramwaje Śląskie mają w planach modernizację całego dąbrowskiego odcinka torów, aż do granicy z Będzinem.

FOTO: UM Dąbrowa Górnicza