Ruszyły zapisy na bezpłatne i dobrowolne szczepienia przeciwko grypie dla mieszkańców Sosnowca w wieku od 60 lat do 75 lat. Zgłoszenia przyjmowane są bezpośrednio w wyznaczonych przychodniach.

Od kilku lat Sosnowiec organizuje dla seniorów bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. W ubiegłym roku skorzystało z nich 2000 osób. Teraz ta liczba może dojść nawet do 4000 osób. – Postaraliśmy się aby szczepionki były dostępne w jak największej liczbie punktów. Wszystko w trosce o to, by seniorzy nie musieli jeździć przez całe miasto. Proszę o kontakt bezpośrednio z przychodniami – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Istnieje też możliwość szczepień w miejscu zamieszkania. – Takie rozwiązanie dotyczy osób w wieku od 60 do 75 lat włącznie, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego urzędu.

Wyłonione w wyniku konkursu podmioty, które będą odpowiedzialne za wykonanie szczepień to NZOZ Nasza Przychodnia (ul. Kisielewskiego 2), SANTE CLINIC SP. Z O.O. SP. K. al. (Wolności 6), Fundacja Unia Bracka (ul. Dmowskiego 61 oraz Ogrodowa 1), Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego – ośrodki przy ul. Wawel 15, Wojska Polskiego 19, Nowopogońska 57, Hallera 5.

To jednak nie koniec. Wkrótce ruszą również szczepienia pracowników oświaty, pomocy społecznej, MOSiR-u, Urzędu Miasta, MZZL, DPS oraz jednostek kultury. – Każda z instytucji przesłała do UM informację na temat liczby pracowników zainteresowanych szczepieniem. Z rozeznania wynika, że jest to grupa ok. 1800 osób. Kosz szczepień to blisko 120 tys. zł – dodaje Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta miasta odpowiedzialna m.in. za zdrowie i opiekę społeczną.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Seniorzy z Sosnowca będą mogli bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie