Trwają zapisy do największej imprezy biegowej w Dąbrowie Górniczej. X Półmaraton Dąbrowski odbędzie się 9 kwietnia.

W ubiegłym roku na starcie zobaczyliśmy 1156 biegaczy i prawie 200 amatorów nordic-walkingu. W tym roku X Półmaraton Dąbrowski odbędzie się 9 kwietnia. Jak będzie wyglądała tegoroczna trasa?

– Zawodnicy wystartują w Ujejscu o godz.11. Trasa, o długości 21,097 km, wieść będzie okolicami Pogorii IV i III, ulicami śródmieścia, przed halę „Centrum”. 2 godziny i 45 minut to wyznaczony limit czasu, w jakim trzeba będzie ją pokonać – informuje Przemysław Kędzior z biura prasowego Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej.

W kategorii nordic walking do przejścia będzie 5 km odcinek z Pogorii III przed halę „Centrum”. Zawodnicy wyruszą o godz.11.10. Do mety muszą dotrzeć maksymalnie w ciągu dwóch godzin.

– W biegu wystartować może 1500 zawodników. W kategorii nordic walking limit uczestników ustalono na 200 osób. Zapisy elektroniczne prowadzone będą do 31 marca. Po tym terminie nie będzie możliwości zgłoszenia swojego udziału – dodaje Przemysław Kędzior.

Półmaratonowi towarzyszyć będzie Bieg Skrzata. Lekkoatletyczne zmagania dla najmłodszych odbędą się 8 kwietnia w parku Hallera.

Jak oceniasz reformę oświaty i związane z nią konsekwencje?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here