13 lutego warto wybrać się do Pałacu Kultury Zagłębia. Na dąbrowskiej scenie, w monodramie „Mój Molier”, wystąpi jeden z najlepszych polskich aktorów teatralnych i filmowych. Znakomity kunszt aktorski Andrzeja Seweryna oraz twórczość francuskiego komediopisarza to gwarancja artystycznych doznań najwyższej próby.

Andrzej Seweryn współpracował z wieloma uznanymi reżyserami. Zagrał m.in. w „Ziemi obiecanej”, „Liście Schindlera”, „Panu Tadeuszu”, „Zemście”, „Ogniem i mieczem”, „Prymasie”. W 2016 roku został laureatem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Locarno i Festiwalu Filmowego w Gdyni za najlepszą rolę męską w głośnym obrazie Jana P. Matuszyńskiego „Ostatnia rodzina”, w którym wcielił się w postać Zdzisława Beksińskiego.

Seweryn w Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi w monodramie „Mój Molier”. Aktor w swojej opowieści scenicznej pozwala sobie na cudowny luz już od samego początku. Wchodzi na scenę krokiem tanecznym, w rytm swingującej muzyki.

– Nie, nie, proszę państwa: to ani Gene Kelly, ani Fred Astaire, to naprawdę będzie mieć związek z Molierem – zaczyna Seweryn.

I dalej w tym duchu, choć już bez „musicalowego” tła, toczy się historia czterdziestoletniego mieszczanina, Arnolfa, który szykując się do ślubu z kobietą znacznie młodszą od niego, zaczyna przeżywać katusze, gdy ta wpada w oko pewnemu młodzieńcowi.

Seweryn improwizuje, czyni zabawne dygresje, przeczytanie fragmentów tekstu powierza widzom. Jest lekko, dowcipnie, finezyjnie. To solowy występ aktorski na naprawdę najwyższym poziomie.

Monodram „Mój Molier” zostanie wystawiony na scenie Pałacu Kultury Zagłębia 13 lutego o godz.19. Bilety do nabycia w kasie PKZ i na stronie bilety.palac.art.pl.

Jak oceniasz reformę oświaty i związane z nią konsekwencje?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...