Fani zimowego szaleństwa mogą skorzystać ze średniego stoku na sosnowieckiej Górce Środulskiej. W poniedziałek, 12 lutego oddano go do użytku mieszkańców. Na dużą infrastrukturę jeszcze poczekamy.

Nie udało się w ferie, ale udało się tuż po nich. W poniedziałek, 12 lutego, o godzinie 15:00, ruszył jeden z dwóch małych wyciągów na Górce Środulskiej oraz snowpark na małym stoku.

Niestety, kapryśna pogoda spowodowała, że fani szusowania nie mogli korzystać z sosnowieckiego stoku. Teraz jest już to możliwe. Wyciągi będą czynne w tygodniu od 15:00 do 22:00 w weekend natomiast od 10:00-22:00.

Średni wyciąg na Górce Środulskiej - fot. MC
Średni wyciąg na Górce Środulskiej – fot. MC

Karnet obejmujący 10 wjazdów małymi wyciągami kosztuje 8 zł (w tygodniu) lub 10 zł (w weekendy). Można także skorzystać z karnetów czasowych. Za godzinny karnet trzeba zapłacić 6 zł w tygodniu i 7 w weekend, za dwie godziny odpowiednio 8 i 9 zł, za trzy – 14 i 15 zł, a za cztery godziny – 16 i 17 złotych.

Możliwość uruchomienia średniego wyciągu dała aura, która od kilku dni jest bardzo sprzyjająca. – Jeśli warunki pogodowe na to pozwolą, jest szansa na uruchomienie drugiego z małych wyciągów jeszcze w tym tygodniu – mówią przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu.

Na duży wyciąg przyjdzie nam jeszcze poczekać. – To duży teren do naśnieżania, dlatego będziemy potrzebowali kolejnych dni na jego naśnieżenie. Wszystko jednak zależy od warunków atmosferycznych – podkreśla Damian Sodo, kierownik kompleksu rekreacyjno-sportowego przy ul. 3 Maja 51.