W sobotę kolejne zagłębiowskie miasto rozpoczyna miejskie święto. Tym razem Będzin. Koncerty już tradycyjnie odbędą się w parku na Dolnej Syberce. Przez dwa dni na scenie zobaczymy gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

W sobotę, 11 czerwca ruszają Dni Będzina. Czerwcowy weekend zapowiada się naprawdę atrakcyjnie. Podczas obchodów będzie można podziwiać pokazy sztucznych ogni, wziąć udział w licznych konkursach, kiermaszach oraz spędzić czas przy stoiskach promocyjnych i punktach gastronomicznych.

Pierwszego dnia na będzińskiej scenie wystąpi formacja prezentująca muzykę w stylistyce typowo rockowo-bluesowej – zespół Rockomotive. Brzmienia przebojowego rocka nawiązującego do tradycji lat 60-tych oraz gitarowej muzyki angielskiej z lat 90-tych przedstawi zespół Big Day.

Kolejno na scenie pojawi się Michał Szpak – polski piosenkarz, który nie daje się zaszufladkować. Popularność zdobył, zajmując II miejsce w telewizyjnym talent show X-Factor. Na koniec muzycznej podróży pojawi się polski poprockowy zespół Kombii utworzony w 2003 roku, na czele którego stoi wszystkim znany Grzegorz Skawiński.

Drugi dzień na tegorocznej scenie zapowiada się równie interesująco. Muzycznych wrażeń dostarczy wszystkim mieszkańcom kapela grająca śląską muzykę z jej pierwotną, folkową energią – zespół Krzikopa. Następnie wystąpi Agata Sobocińska – polska piosenkarka, autorka tekstów, wykonująca szeroko pojętą muzykę pop, a także wokalistka zespołu The Last Ride.

Członkowie popularnego zespołu LemON pochodząc z różnych muzycznych środowisk od jazzu przez garażowego rocka, po hip hop i r’n’b stworzyli unikalne brzmienie, które zaprezentują podczas kolejnego występu. Finał będzie należeć do zespołu Wilki, który powstał z inicjatywy frontmana zespołu Roberta Gawlińskiego, a rok 2017 jest dla zespołu szczególny, ponieważ grupa obchodzi 25-lecie istnienia.

Ponadto na mieszkańców, podczas dwóch dni czekać będzie niezwykłe widowisko świetlne. Niebo rozbłyśnie milionami świateł za sprawą uczestników Międzynarodowego Festiwalu Pirotechnicznego Magic Fireshow. Drużyny z Polski, Litwy oraz Czech zaprezentują się w godzinach 22:00 i 22:20.

Przez cały weekend nie zabraknie także sportowych wydarzeń. Mieszkańcy będą mogli zmierzyć się w m.in. Rowerowej Grze Miejskiej w której zadaniem uczestników będzie poruszanie się na rowerach pomiędzy punktami oznaczonymi na mapie Będzina i rozwiązanie określonych zadań oraz zebranie dowodów na karcie gry, które poświadczą o obecności uczestnika w danym punkcie.