Coroczne święto obchodzone 8 marca zbliża się wielkimi krokami. Jednak władze Będzina stwierdziły, że jeden dzień to za mało, dlatego dla wszystkich pań przygotowano Tydzień Kobiet.

W tym roku szykuje się prawdziwe święto kobiet. W Będzinie świętować będą aż tydzień. Atrakcji na pewno nie zabraknie, a wśród nich każda z nas znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku.

– Czeka nas pełen wrażeń tydzień! Jeśli chcą panie miło spędzić czas, posłuchać melodyjnych przebojów, przeżyć beztroskie chwile w kinie albo aktywnie odreagować codzienny stres, zachęcamy do udziału w wydarzeniach Tygodnia Kobiet! Każda z pań na pewno znajdzie coś dla siebie – zachęcają przedstawiciele Urzędu Miasta w Będzinie.

Koncert, seanse filmowe, maraton zumby i aqua aerobiku oraz warsztaty rozwojowe, to nie lada atrakcje, jakie przygotowane zostały dla pań z okazji ich święta. Dzięki nim mieszkanki Będzina będą mogły odpocząć i naładować akumulatory, a wszystko to w przyjaznym kobiecym gronie.

Niezwykły Tydzień Kobiet zainauguruje maraton zumby z najlepszymi instruktorami w Polsce (1.03). Taniec i aerobik w jednym, w rytmie latynoskiej muzyki – lepszego połączenia nie można sobie wymarzyć. Na scenie wystąpią: Łukasz Grabowski, Stefan Jakóbczyk, Sebastian Kubik, Szymon Głodny, Tomas Fajgl oraz Paco. Wstęp bezpłatny.

3 marca w Urzędzie Miejskim odbędzie się wykład otwarty – Modelowanie sylwetki po 50. roku życia. Następnie, 5 marca, mieszkanki Będzina będą mogły wziąć udział w koncercie Mariusza Kalagi – wykonawcy estradowego obdarzonego wspaniałym głosem oraz niepowtarzalną osobowością sceniczną, który prezentuje znane przeboje oraz standardy muzyki tanecznej i rozrywkowej. Koncert odbędzie się w Teatrze Dormana, a bilety na to wydarzenie będzie można zdobyć w konkursie telefonicznym.

W kolejnych dniach odbędzie się darmowe zwiedzanie Pałacu Mieroszewskich i Zamku (6.03) oraz seans filmowy w będzińskim kinie Nowość (7.03). Dla uczestniczek zaplanowano film pt. „Całe szczęście” z Piotrem Adamczykiem, Romą Gąsiorowską i Joanną Liszowską. Tego samego dnia, na terenie basenu OsiR, odbędzie się maraton aqua aerobiku. W programie 3 godziny zabawy.

Na zakończenie przygotowano warsztaty rozwojowe dla pań „Kobieta Spełniona”
w Teatrze Dzieci Zagłębia. Udział w warsztatach pomoże uczestniczkom zostać kobietą zadowoloną z siebie i ze swego życia oraz odnaleźć w sobie siłę do działania! Warsztaty poprowadzi Edyta Walęciak-Skórka – trener, ekspert rozwoju osobistego oraz autorka bestsellerowych książek o projektowaniu przyszłości.