Jeszcze do końca listopada można będzie w Sosnowcu korzystać z Sosnowieckiego Roweru Miejskiego.

Do końca listopada mieszkańcy stolicy Zagłębia Dąbrowskiego będą mogli korzystać z rowerów miejskich. Potem, w sezonie zimowym, jednoślady znikną z sosnowieckich ulic. Pojawią się na nowo w kwietniu przyszłego roku.

– W okresie zimowym zabezpieczamy stacje dokujące, a rowery trafiają do magazynu. Każdy jednoślad przechodzi przegląd, konserwację oraz wymianę niezbędnych części – wyjaśnia Marek Pogorzelski, rzecznik firmy Nextbike Polska.

Rowery w Sosnowcu - fot. MZ
Rowery w Sosnowcu – fot. MZ

Przypomnijmy, że Sosnowiecki Rower Miejski ruszył 1 czerwca tego roku. Do dyspozycji mieszkańców jest 130 rowerów, w tym tandemy i rowery trójkołowe. Można je wypożyczać w 9 samoobsługowych stacjach wypożyczeń.

Rowery w Sosnowcu cieszą się sporym zainteresowaniem. Dotychczas w systemie wypożyczeń zarejestrowało się 6200 osób. System odnotował ponad 34 tys. wypożyczeń. Sosnowiczanie najczęściej wypożyczają rowery na stacjach: Park Środula, Piłsudskiego i Ślimak.

Ile kosztuje taka przejażdżka?Z sosnowieckiego roweru przez 30 minut można korzystać za darmo. Za przejażdżkę trwającą od 31 do 60 minut zapłacimy złotówkę, za drugą godzinę 2 zł, za trzecią 3 zł, a za czwartą i każdą następną po 4 zł.