W dniach 20-21 września w Pałacu Mieroszewskich odbędzie się sesja naukowa pt.: „Rezydencje, pałace i dwory epoki nowożytnej na obszarze obecnego województwa śląskiego”.

Sesja naukowa zorganizowana jest przez Muzeum Zagłębia w Będzinie wraz ze Stowarzyszeniem Historyków Sztuki – Oddział Górnośląski w Katowicach w ramach obchodów 660-lecia Będzina. W jej trakcie, uczestnicy będą mogli lepiej poznać rezydencje, pałace i dwory epoki nowożytnej naszego regionu.

Pracownicy naukowi przygotowali szereg wykładów, podczas których podzielą się swoimi spostrzeżeniami, nie tylko na temat Pałacu Mieroszewskich, jego założeń architektonicznych i dekoracji malarskich, ale również podejmą dyskusję dotyczącą innych założeń pałacowo-parkowych z terenu województwa śląskiego. Dziedzictwo, rewitalizacja, konserwacja – te kwestie niewątpliwie będą towarzyszyć podczas dwudniowej sesji naukowej.

– Mamy nadzieję na interesujące spostrzeżenia będą inspiracją do dalszych dociekań – podkreślają organizatorzy wydarzenia.