Tramwaje Śląskie ogłosiły przetarg na przebudowę infrastruktury tramwajowej w Zagłębiu. Przebudowane będą trasy w Będzinie, Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu.

Tramwaje Śląskie ogłosiły przetarg na realizację zadań związanych z modernizacją infrastruktury tramwajowej w Zagłębiu. Największe zmiany czekają linię tramwajową między Będzinem a Sosnowcem.

Jednym z zadań będzie remont na ul. Małobądzkiej w Będzinie – od nerki do granicy z Sosnowcem. Łącznie ok. 6 kilometrów toru pojedynczego. Dodatkowo przewidziano także przebudowę peronów przystankowych oraz montaż wiat z gablotami.

Drugie zadanie dotyczy modernizację torowisk w Sosnowcu – od granicy z Będzinem do pętli Będzińska, wraz z pętlą i rozjazdami, a także w ciągu Będzińskiej od ul. Zagłębia Dąbrowskiego do ul. Staropogońskiej. Do przebudowy zaplanowano niespełna 2,8 km toru pojedynczego.

Zadania mają na celu zwiększenie przepustowości sieci komunikacji oraz poprawę bezpieczeństwa i komfortu jazdy, jakości i i elastyczności linii tramwajowej.

To jedne z największych remontów z wartego ponad 1 mld złotych projektu unijnego. Prace mają potrwać 18 miesięcy i obejmą torowisko, perony przystankowe, elementy układu zasilania, a także nawierzchnię jezdni. To jednak nie koniec inwestycji w Zagłębiu.

Zmiany zajdą także w Dąbrowie Górniczej. W drugim ogłoszonym przetargu, Tramwaje Śląskie poszukują wykonawcy remontu wydzielonego torowiska wzdłuż ul. Kasprzaka, ok. 6 km toru pojedynczego. Jest to część większej inwestycji. Tu prace mają potrwać 15 miesięcy.

CZYTAJ TAKŻE:

Blisko 100 mln złotych na inwestycje tramwajowe. Skorzystają pasażerowie