W niedzielę, 8 października w Czeladzi odbyło się oficjalne otwarcie pierwszego w mieście wybiegu dla psów. Jak zapewnia burmistrz miasta to nie koniec atrakcji zaplanowanych dla czworonożnych przyjaciół.

Czeladź dba o czworonogów i ich właścicieli. W mieście powstał pierwszy specjalny wybieg dla psów. – Nie mogliśmy być głusi na apele właścicieli psów i w Parku Jordan powstał duży wybieg dla naszych czworonogów – poinformował Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Wybieg dla psów o dźwięcznej nazwie „Rexarium” jest miejscem aktywnego wypoczynku dla psów i ich właścicieli. Zwierzęta mogą tu bez żadnych przeszkód korzystać z pełni swojej swobody. Na terenie wybiegu zamontowane zostały urządzenia do zabaw dla piesków oraz kilka ławeczek dla właścicieli.

Pomimo obaw części mieszkańców, którzy zwracali uwagę na wykończenie elementów przeszkód dla psów, plac jest nowoczesną i bezpieczną przestrzenią dla naszych czworonożnych przyjaciół. – Przepraszam, nie sprawdziłem tego co zamówili moi współpracownicy, przez co urządzenia nie są tak atrakcyjne i kolorowe, jednak spełniają swoją funkcje – podkreślił burmistrz miasta.

Czeladzkiemu świętu miłośników psów towarzyło wiele atrakcji. Dla uczestników wydarzenia przygotowano m.in.: psią kawalkadę, czyli największy spacer z psami w mieście, pokaz psów policyjnych i pracujących w WOPR, prezentację psich umiejętności (agility, frisbee i innych), porady: weterynaryjne, behawioralne i pielęgnacyjne oraz wiele innych. Posiadacze psów mogli także skorzystać z bezpłatnego przycinania pazurków swoich pupili.

Przy okazji otwarcia pierwszego w mieście wybiegu dla psów, burmistrz podkreślił potrzebę tworzenia kolejnych tego typu miejsc. Jak zapełnił, kolejna przestrzeń dla psów powstanie wkrótce na Piaskach. – Wielu mieszkańców podkreślało, że w mieście potrzeba placów zabaw i miejsc dla rodzin. W ostatnim czasie podgoniliśmy w tym temacie, dlatego teraz czas na miejsce dla czworonogów i ich właścicieli – dodał Zbigniew Szaleniec.

Punktem kulminacyjnym niedzielnego otwarcia były wybory najsympatyczniejszego psa w mieście, który otrzymał zaszczytny tytuł: „Rex Czeladź 2017”. Wyboru psiego Króla Czeladzi dokonali mieszkańcy, którzy mogli oddawać swoje głosy, wysyłając smsa pod specjalny numer. Ostatecznie tytuł „Rex Czeladź 2017” otrzymał pies o imieniu Puszek, należący do Angeliny Kalety. Na drugim stopniu podium stanęła Majka Aleksandry Dawczyńskiej. Trzecie miesce przypadło Lacky’iemu Jolanty Ptaś. Wszysycy laureaci otrzymali pamiątkowe puchary i medale.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here