W nocy z soboty na dzielę na sosnowieckim osiedlu Zagórze pomazane zostały samochody. Był to akt wandalizmu czy może ludzka głupota?

Do zdarzenia doszło w nocy z 7 na 8 października na osiedlu Zagórze w Sosnowcu. Informację otrzymaliśmy od zaniepokojonej czytelniczki.

– W nocy z soboty na niedzielę ktoś pomazał sprejem kilka samochodów oraz przyczepę campingową. Na pojazdach pojawiły się takie słowa, jak „GKS” czy „h.j” – napisała do nas pani Karolina.

O komentarz poprosiliśmy sosnowiecką policję. – Faktycznie doszło do niewielkiego wysprejowania pojazdów. Na chwilę obecną wiadomo o trzech takich przypadkach – przekazał nam podinsp. Mariusz Łabędzki z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Jak się okazało nie są to trwałe uszkodzenia lakieru. – Dwóch właścicieli wyczyściło sobie swoje samochody. Jeden z użytkowników nie był właścicielem samochodu i dopiero w poniedziałek podjedzie do lakiernika i zobaczy, czy da się to usunąć – dodał Mariusz Łabędzki.

Jak powiedział nam Mariusz Łabędzki, policja nie może ścigać sprawcy lub sprawców zdarzenia. Dlaczego? – Są to czyny o charakterze wnioskowym i policja nie może nic z tym zrobić, Musi być złożony wniosek o takie ściganie przez pokrzywdzonego, który uzna, że w wyniku działalności danego sprawcy doznał szkody – podkreśla mundurowy.

zagłębie-info

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

  1. Ktoś niewyksztalcony to zrobił, bo słowo „h@j” napisał przez samo „h” a piszę się przez „ch” jednak nie są to tanie uszkodzenia na miejscu właścicieli złożył bym wniosek bo wandalizm powinien być karany

Comments are closed.