Już wkrótce dąbrowski plac zabaw przy ulicy Tysiąclecia zmieni się nie do poznania. Ruszył przetarg w którym wyłoniony zostanie wykonawca zaprezentowanych wizualizacji.

O potrzebie modernizacji placu zabaw znajdującego się na przeciw Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Dąbrowie Górniczej mówiło się od dawna. Mieszkańcy narzekali na jego fatalny stan. Teraz w końcu jest szansa na zmianę.

Modernizacja placu zabaw - fot. ARM Projektowanie Architektoniczne
Modernizacja placu zabaw – fot. ARM Projektowanie Architektoniczne

W środę, w dąbrowskim magistracie ogłoszono przetarg na realizację zadania pn. „Modernizacja placu zabaw przy ul. Tysiąclecia”. Prace obejmować mają demontaż istniejących elementów, ułożenie nowej nawierzchni oraz montaż nowych elementów metalowych i linearnych urządzeń zabawowych z podziałem na cztery strefy: strefa dzieci starszych, strefa dla dzieci młodszych, strefa placu do zabaw oraz strefa relaksu.

Ponadto wykonawca zajmie się montażem elementów małej architektury, takich jak ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery czy pergole, a także montażem zadaszenia żaglowego nad urządzeniami do zabawy.

Modernizacja placu zabaw - fot. ARM Projektowanie Architektoniczne
Modernizacja placu zabaw – fot. ARM Projektowanie Architektoniczne

Jak wynika z zaprezentowanych wizualizacji, na zmodernizowanym placu zabaw pojawią się m.in. zjeżdżalnia, huśtawki, bujaki, piaskownica, karuzela czy „pająk” do wspinaczki.