4 sierpnia odbędzie się kolejna odsłona wakacyjnej akcji Miejskiej Biblioteki Publicznej. „Biblioteka na plaży” pojawi się na plaży głównej przy Pogorii III. Atrakcji nie zabraknie.

Biblioteka powraca na dąbrowską plażę. Miłośnicy ciepła i dobrej książki już dzisiaj ponownie będą mogli rozkoszować się dobrą lekturą podczas imprezy „Biblioteka na plaży”. Dąbrowska książnica pojawi się w jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w mieście – plaży miejskiej Pogoria III.

Na głównej scenie atrakcją będą spotkania ze znanymi osobistościami przeplatane pokazami tanecznymi, konkursami oraz animacjami. W tym czasie na plaży będzie można także skorzystać z „Czytelni pod chmurką” zaopatrzonej w wygodne leżaki i parasole.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14:00 od animacji na plaży. W tym czasie będzie można także skorzystać z Czytelni pod chmurką, gdzie dostępny będzie duży wybór prasy i książek dla każdego. Ponadto przygotowano biblioteczne scrabble XXL, domino literackie, klocki piankowe, literackie puzzle przestrzenne, pokazy gigantycznych baniek mydlanych czy warsztaty plastyczne, animacje dla dzieci.

Spotkanie z grupą Czujczuj, która poprowadzi warsztaty z edukacji emocjonalnej zaplanowano na godz. 15:10. Następnie o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie autorskie z Aleksandrą Chrobak, absolwentką religioznawstwa i polonistyki oraz byłą studentką iranistyki z Krakowa, która przez pół dekady mieszkała w Abu Zabi. A tuz po nim na scenie pojawi się Stowarzyszenie Windsurfingu „Pogoria”.

Na mieszkańców dębowego miasta czeka także spotkanie z Arkadym Fiedlerem – pasjonatem podróży samochodowych, producentem filmów podróżniczych, fotograf oraz znanymi w naszym regionie Ciućmokami.

W programie piątkowej imprezy znalazł się także spektakl dla dzieci „Pirat Bucior, który zagubił skarb”. Na zakończenie piątkowego wieczoru, na scenie przy Pogorii III pojawi się Agnieszka Wajs z zespołem w koncercie big beatowym. Zwieńczeniem będzie pokaz teatru ognia Nam-Tara Fire&Pyro Performance.

Fot.: Pogoria III – YouTube