Dwaj wandale, którzy zdemolowali przystanek kolejowy okazali się także włamywaczami. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Do zniszczenia przystanku kolejowego i włamania do budynku mieszkalnego doszło w miejscowości Wiesiółka (powiat zawierciański, gmina Łazy). Dwóch młodych mężczyzn wracających z łupami zarejestrowała kamera zamontowana na peronie. W czasie oczekiwania na pociąg wybili szybę w gablocie oraz uszkodzili wiatę przystankową.

Okazało się także, że wcześniej włamali się do jednego z domów i skradli antenę satelitarną, wkrętarkę akumulatorową, telefon komórkowy i młotek. Wartość strat wyniosła prawie 800 zł.

Zatrzymani to 17 i 18-letni mieszkańcy województwa śląskiego. Do ujęcia sprawców przyczynili się internauci, którzy po publikacji materiału filmowego przez policjantów z Łaz, udzielili informacji na temat wandali. Nastolatkowie za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Sygnalista :]
    Jako, że zbliża się zima to zgłaszam do likwidacji melinę „bezdomnych” w kamienicy grożącej zawaleniem miedzy Towarową a Mierosławskiego – wybijają dziury w murach aby się tam dostać. Współczuję przyszłym lokatorom inwestycji obok!!!!
    Przytulone do niej chlewiki grożące śmierciom, przechodzącym po półmetrowej szerokości chodniku, od ulicy Mierosławskiego – bardzo duży ruch od Naftowej w związku z objazdami. Zakręt od Dęblińskiej w Mierosławskiego TIREM grozi przyciśnięciem do muru chlewika!!!!
    A najlepiej – w zagajniczku w stronę Supermarketu śpią sobie dwa ludki pod stertą szmat 🙄👀🙄
    Dlaczego dalej tolerowane są te wstrętne budy na szmaty porozrzucane po całym mieście jak psie kupy po podwórkach?!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here