Święta to magiczna czas. To okres, kiedy przy rodzinnym stole spotykamy się z najbliższymi i obdarowujemy prezentami. Tomasz Niedziela postanowił wspomóc podopiecznych sosnowieckiego domu dziecka przy ul. Szczecińskiej. – Pomóc może każdy mieszkaniec – apeluje radny.

– W tym tygodniu miałem okazję przekazać laptopa dla dzieciaków z sosnowieckiego domu dziecka przy ulicy Szczecińskiej. Pomoc ta sprawiła mi wielką przyjemność i pomyślałem, że wspólnie z mieszkańcami możemy sprawić tym dzieciom wiele radości – powiedział nam Tomasz Niedziela.

Radny na serwisie zrzutka.pl rozpoczął zbiórkę pieniędzy. – W placówce jest 30 wychowanków. Wspólnie możemy sprawić im miłą niespodziankę i przygotować dla nich podarunki na święta – mówi Niedziela.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zebrali na sosnowiecki dom dziecka 56 ton nakrętek

Celem akcji jest zebranie 5 tysięcy złotych. – Wczoraj zgłosił się do mnie jeden z mieszkańców, który zaproponował wyzwanie. Jeśli do 21 grudnia zbierzemy 2500 zł, to on wpłaci brakującą kwotę – zdradza Tomasz Niedziela.

Darczyńca, który rzucił wyzwanie sosnowieckiemu radnemu chce pozostać anonimowy. – Zaproponowałem Tomaszowi Niedzieli wyzwanie, bo trzeba pomagać dzieciom – powiedział nam tajemniczy mieszkaniec Sosnowca.

Jak przekonuje radny Niedziela, jeżeli akcja się powiedzie, to w przyszłym roku zostanie poszerzona o kolejne placówki.