Od niedzieli, 11 czerwca część pociągów Kolei Śląskich zatrzymuje się na przystanku Dąbrowa Górnicza Pogoria. Dzięki temu mieszkańcy regionu zyskali możliwość dotarcia drogą kolejową do popularnego dąbrowskiego jeziora.

PKP Polskie Linie Kolejowe, w związku z zainteresowaniem przewoźnika – Kolei Śląskich, uruchomieniem na okres wakacyjny, podjęły działania, mające na celu przystosowanie nie użytkowanych peronów tego przystanku do obsługi podróżnych.

Przystanek osobowy Dąbrowa Górnicza Pogoria znajduje się na trasie Katowice – Zawiercie na odcinku Dąbrowa Górnicza Gołonóg – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice.

Łącznie w pobliżu jeziora zatrzyma się ponad 20 pociągów Kolei Śląskich. Bez przesiadek będą mogli przyjechać tutaj zarówno pasażerowie z kierunku gliwickiego, jak i z północnej części linii S1.

Aby postój na Pogorii był możliwy, niezbędne były prace modernizacyjne w obrębie peronów. Z tego względu Koleje Śląskie zawczasu zwróciły się do PKP Polskich Linii Kolejowych z wnioskiem o przywrócenie możliwości korzystania z peronów.

Prace modernizacyjne objęły m.in. budowę przejścia do peronu nr 2, nowe pochylnie z przejścia do peronów, dostosowane do obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się oraz pochylnia dla pieszych, prowadząca z drogi publicznej do przejścia.

Przystanek Dąbrowa Górnicza Pogoria został wyposażony w system zapowiedzi megafonowych oraz małą architekturę (ławki, kosze oraz gabloty informacyjne na rozkłady jazdy) oraz nowe oznaczenia.

– Mamy nadzieję, że ta inicjatywa spotka się z ciepłym przyjęciem ze strony podróżnych – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Godziny zatrzymywania się poszczególnych pociągów na Pogorii można sprawdzić w Liniowym Rozkładzie Jazdy dla relacji S1 (Częstochowa – Katowice – Gliwice).

Uwaga praktyczna dla podróżnych!
Ze względu na długość krawędzi peronowej podróżni podczas wysiadania na tym przystanku powinni kierować się na przód pociągu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here