Blisko tysiąc dzieciaków weźmie udział w niezwykłym Biegu Skrzata, który odbędzie się 2 czerwca w parku Hallera w Dąbrowie Górniczej.

W najbliższą niedzielę, 2 czerwca, w parku Hallera w Dąbrowie Górniczej odbędzie się Bieg Skrzata. Sportowa zabawa wystartuje punktualnie o 11.00. Młodzi sportowcy pomkną w zależności od kategorii wiekowej, na dystansach od 200 do 1000 metrów.

Zawody cieszą się niesłabnącą popularnością, czyniąc je wyjątkowym w województwie śląskim wydarzeniem pod względem liczby uczestników i kategorii wiekowych. Jednak tym co najbardziej wyróżnia imprezę jest jej atmosfera. A to za sprawą rozpromienionych dzieci, które na mecie zawsze stają się zwycięzcami i wygrywają nagrodę – przekonują organizatorzy.

Bieg Skrzata w Dąbrowie Górniczej – fot. mat. pras.
Bieg Skrzata w Dąbrowie Górniczej – fot. mat. pras.

Na mecie dzieci odbiorą „bańki mydlane” od Dąbrowskich Wodociągów, partnera biegu zapewniającego uczestnikom wodę podawaną z dystrybutorów. Dokładnie taką, jaka na co dzień płynie w kranach w Dąbrowie Górniczej.

Impreza ma charakter biegowej zabawy, której towarzyszyć będą liczne atrakcje. Będą to m.in. dmuchańce, zabawy, malowanie buziek. W poprzednich latach wydarzenie urozmaicili przebierańcy m.in. w strojach bohaterów z Gwiezdnych Wojen, Dartha Vadera i jego szturmowców. Czym zaskoczą nas w tym roku? Okaże się w niedzielę 2 czerwca o godzinie 11.00, gdy rozpocznie się wydarzenie.

Bieg Skrzata w Dąbrowie Górniczej – fot. mat. pras.
Bieg Skrzata w Dąbrowie Górniczej – fot. mat. pras.

Udział w biegu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu imprezy w biurze zawodów od godz. 9.30.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Jak dobrze dzieckiem być. To będzie weekend pełen atrakcji