Rusza długo oczekiwana przebudowa ulicy Kukułek w Sosnowcu. Od 25 stycznia kierowców będą czekały objazdy.

Rusza przebudowa ulicy Kukułek w Sosnowcu. W pierwszej fazie wykonawca skupi prace na jednokierunkowym odcinku ulicy Kukułek: od skrzyżowania z ulicą Kombajnistów do ulicy Koźlej oraz samej ul. Koźlej. Z tego powodu od poniedziałku, 25 stycznia, będą obowiązywały objazdy.

– Dla kierowców poruszających się między ulicą Kombajnistów i 11 Listopada rekomendowany jest objazd przez ulicę Zaruskiego. Dojazd i wyjazd z osiedli wokół ulicy Kukułek, w kierunku ul. Kombajnistów, jest możliwy od strony poprzez ul. Klimontowską i Podhalańską – informuje Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Ulica Kukułek w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec
Ulica Kukułek w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Wykonawcą wartej 5,9 mln zł przebudowy jest firma Junkobud ze Świętochłowic. Prace będą polegały na wybudowaniu praktycznie nowej jezdni na długości 1,7 km. Ułożona zostanie nowa podbudowa drogi oraz nowy asfalt, a także chodnik i oświetlenie.

U niektórych kierowców nowa droga sprawia, że jeżdżą szybciej niż należy. Dlatego zadbamy o uspokojenie jazdy w tym miejscu. Pojawią się wyniesione skrzyżowania, co automatycznie spowoduje ograniczenie prędkości w ich rejonie – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zmieni się również organizacja ruchu na ulicy 11 Listopada. Kierowcom ponownie zostanie udostępniona możliwość zjazdu w ul. Kukułek dla jadących od strony Niwki i Dańdówki.

Inwestycji towarzyszyć będzie budowa kanalizacji deszczowej, a także przebudowa sieci elektroenergetycznej, teletechnicznej, wodociągowej i gazowej.