Za 12 miesięcy mieszkańcy Sosnowca będą już mogli korzystać z wyremontowanej drogi oraz nowych chodników wzdłuż ulicy Kukułek. Miasto podpisało umowę z wykonawcą.

W przetargu wpłynęło aż 13 ofert, najkorzystniejszą o wartości 5,9 mln zł złożyła firma Junkobud ze Świętochłowic. Prace będą polegały na wybudowaniu 1,7 km praktycznie nowej jezdni, ułożona zostanie nowa podbudowa drogi oraz nowy asfalt, a także chodnik i oświetlenie. – U niektórych kierowców nowa droga sprawia, że jeżdżą szybciej niż należy. Dlatego zadbamy o uspokojenie jazdy na tej drodze. W kilku miejscach pojawią się wyniesione skrzyżowania, co automatycznie spowoduje ograniczenie prędkości w ich rejonie – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zmieni się również organizacja ruchu na ulicy 11 Listopada. Kierowcom ponownie zostanie udostępniona możliwość zjazdu w ul. Kukułek dla jadących od strony Niwki i Dańdówki.

Inwestycja z dofinansowaniem

Okolice ulicy Kukułek to teren intensywnej budowy nowych osiedli mieszkaniowych, jednak stan nawierzchni pozostawia wiele do życzenia, a co ważniejsze wzdłuż drogi dotychczas praktycznie nie było chodnika i oświetlenia. Inwestycji towarzyszyć będzie budowa kanalizacji deszczowej, a także przebudowa sieci elektroenergetycznej, teletechnicznej, wodociągowej i gazowej.

Warto przypomnieć że przebudowa będzie dofinansowana kwotą blisko 2,9 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych. – Wykorzystamy te pieniądze w najlepszy możliwy sposób. Cieszę się, że nasze staranie i zmiany w Sosnowcu są doceniane w Urzędzie Wojewódzkim. To też realizacja obietnicy złożonej przez ze mnie oraz klub Koalicja Obywatelska Wspólnie dla Sosnowca – dodał prezydent Sosnowca.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Ulica Kukułek do zmiany. 13 firm jest zainteresowanych jej przebudową