Trener Alessandro Magro nie poprowadzi w przyszłym sezonie MKS-u Dąbrowa Górnicza. – Zdecydowały kwestie prywatne – informuje klub.

Alessandro Magro nie będzie już prowadził MKS-u Dąbrowa Górnicza. – Z powodów rodzinnych trener Alessandro Magro zdecydował się nie podpisywać kontraktu z naszym klubem i pozostać we Włoszech. Rozmowy z trenerem trwały długo, bardzo zależało nam na zatrzymaniu go na kolejny sezon, jednak zadecydowały kwestie prywatne – poinformował Łukasz Żak, prezes zagłębiowskiego klubu.

Trener MKS-u Dąbrowa Górnicza Alessandro Magro – fot. MKS Dąbrowa Górnicza

Alessandro Magro w Dąbrowie Górniczej pojawił się w trakcie sezonu 2019/2020. Od tego czasu poprowadził MKS w 33 oficjalnych spotkaniach. W zakończonym już sezonie dąbrowianie do samego końca walczyli o fazę play-off. Ostatecznie uplasowali się na dziewiątym miejscu.

Trener MKS-u Dąbrowa Górnicza Alessandro Magro – fot. MKS Dąbrowa Górnicza

MKS zamknął rozgrywki z 44 punktami, które zdobył w 14 wygranych i 16 przegranych meczach. Podopiecznym Alessandro Magro bardziej służyło własne boisko, gdzie wygrali 9 spotkań, a w 6 musieli uznać wyższość rywali. Na wyjazdach ten bilans przedstawia się 5-10.

Oprócz osiągnięć drużynowych, na indywidualne wyróżnienie zapracował Lee Moore. W rankingu przygotowanym przez trenerów z wszystkich klubów, został wybrany najlepszym rzucającym sezonu. Lee Moore wystąpił w 26 meczach, bo końcówkę sezonu, z powodu kontuzji, której nabawił się w meczu ze Stalą Ostrów Wielkopolski, spędził na ławce rezerwowych. Na boiskach Energa Basket Ligi grał przez 883 minuty i 53 sekundy. Zdobył w tym czasie 470 punktów.