6,5 miliona złotych kosztuje miasto przebudowa biblioteki w dąbrowskich Strzemieszycach. Prace remontowe zbliżają się do końca.

W ubiegłym roku rozpoczęła się przebudowa biblioteki w Strzemieszycach. Po remoncie obiekt, ma stać się lokalnym centrum kultury, którego w dzielnicy brakowało.

– Cały kompleks będzie składał się z trzech segmentów, wykonanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, w pełni klimatyzowanych i przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z pewnością będzie się on też wyróżniał nowoczesną architekturą – mówi o projekcie Bartosz Grzegorz, członek zarządu PRB A. Piaskowski, firmy która jest wykonawcą robót.

Wizualizacja biblioteki w Strzemieszycach - fot. mat.pras..
Wizualizacja biblioteki w Strzemieszycach – fot. mat.pras..

Budynek będzie wyposażony w windę, która ma ułatwić dostęp do zbiorów bibliotecznych i wszystkich sal osobom niepełnosprawnym.

– Na pewno ciekawym uzupełnieniem funkcji tego miejsca, będzie segment służący za salę wielofunkcyjną, w którym można będzie organizować pokazy filmowe czy artystyczne – podsumowuje Marcin Bazylak, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej.

Wraz z przebudową biblioteki, zmieni się również jej otoczenie, już niebawem pojawi się tu nowa zieleń i miejsca parkingowe.

Inwestycja powinna zakończyć się w połowie roku.