Prezes Kolei Śląskich Wojciech Dinges złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Jaki jest powód tej decyzji?

Wojciech Dinges swoją przygodę z Kolejami Śląskimi rozpoczął w 2015 roku. W czasie jego kadencji spółka przeszła wiele przemian, jak np. zmiana siedziby czy realizacja zamówienia na dostawę nowego taboru.

– Najbardziej jestem dumny z zakończenia wymiany taboru na nowy, z tego, że udało się zorganizować główne działania techniczne i administracyjne spółki w nowej katowickiej siedzibie. W ciągu tych 3,5 roku udało nam się zrealizować zadania, któe planowane były na 5 lat – podkreślił Wojciech Dignes. – Spółka funkcjonuje sprawnie, pozostali członkowie zarządu i kierownictwa pozostają na swoich stanowiskach, dlatego moja decyzja nie powinna wpłynąć na bieżące funkcjonowanie spółki, ani na jakość świadczonych usług oferowanych przez Koleje Śląskie – dodał.

Do czasu wyłonienia nowego prezesa Zarządu spółkę reprezentować będzie wiceprezes ds. finansowych Renata Szczygieł. – Przed spółką kolejne wyzwania, projekty oraz przedsięwzięcia i jest to pole do popisu dla moich następców – zaznacza ustępujący prezes.