echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

W czasie rozmowy z internautami premier Mateusz Morawiecki odpowiedział na szereg pytań dotyczących walki z koronawirusem w Polsce oraz ich następstw. Wśród nurtujących pytań znalazło się także to o termin matur i egzaminów ósmoklasisty.

We wtorek, 21 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki odpowiadał na portalu społecznościowym na kierowane do niego pytania, które głównie dotyczyły wyborów, tarczy antykryzysowej oraz matur. To ostatnie zagadnienie wciąż budzi niepokój tegorocznych maturzystów oraz pozostałych uczniów, przystępujących do egzaminów.

Jak wynika z udzielonej przez premiera odpowiedzi matury i egzaminy ósmoklasistów najprawdopodobniej odbędą się z końcem czerwca lub w lipcu. O dokładnej dacie rząd poinformuje najpóźniej trzy tygodnie przed planowanym terminem.

– Matury, egzaminy zawodowe i egzaminy ośmioklasistów na pewno się odbędą. Prawdopodobnie pod koniec czerwca lub na początku lipca. O dokładnej dacie postaramy się poinformować na cztery, a najpóźniej na trzy tygodnie przed egzaminami – powiedział premier Morawiecki.

Premier zapewnił, że egzaminy będą organizowane w taki sposób, by były maksymalnie bezpieczne, to znaczy ze sporym dystansem, korzystając ze wszystkich możliwych przestrzeni na terenie placówek szkolnych. Przy okazji apelując do ósmoklasistów i maturzystów, by jak najlepiej przygotowali się do egzaminów.

Przypomnijmy, że z powodu epidemii koronawirusa zajęcia w placówkach oświatowych zostały zawieszone od 12 marca do 26 kwietnia. Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z rządem wkrótce mają podjąć dalsze działania odnośnie powrotu uczniów do szkół. W tym czasie prowadzone są zajęcia on-line.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);