Od kilku tygodni trwa remont wiaduktu przy ulicy Mikołajczyka, teraz poznaliśmy firmę, która zajmie się przebudową samej ulicy.

Przebudowa dotyczy 600-metrowego fragmentu ulicy Mikołajczyka od ronda Ludwik do właśnie remontowanego wiaduktu nad torami kolejowymi. Wykonawcą robót została firma Silesia Invest z Gliwic, która za prace otrzyma 880 tys. zł. Inwestycja powinna zakończyć się do końca października, podobnie jak warte 1,7 mln zł prace przy wiadukcie.

Druga, Mikołajczyka, Drzewa, Samochody
Miasto wyremontuje ulicę Mikołajczyka – fot. UM Sosnowiec

Przebudowa ulicy Mikołajczyka

Co zmieni się na Mikołajczyka? – Całkowicie przebudowane zostaną dwa przejścia dla pieszych. Tam zostaną wydzielone azyle, a same przejścia będą dodatkowo doświetlone. Dodatkowo przejścia będą wyposażone w czujniki oświetlenia z detektorem ruchu. Pojawią się też „aktywne” znaki drogowe zasilane z baterii słonecznych – wyjaśnia Jeremiasz Świerzawski, wiceprezydent Sosnowca.

Przy przejściach zostaną zlikwidowane bariery architektoniczne. Na całej długości zostanie wymieniony asfalt, a przy przebudowie nie ucierpi żadne drzewo – dodaje wiceprezydent Świerzawski.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Ruszają prace na wiadukcie na ul. Mikołajczyka. Będą utrudnienia dla kierowców