Płonie dawna restauracja nad Balatonem w Sosnowcu. Pożar objął poddasze i dach obiektu. Z żywiołem walczy 36 strażaków.

Informację o pożarze w nieczynnej restauracji nad Balatonem strażacy otrzymali w piątek, 19 czerwca, ok. 13:00. – Na miejsce wysłano cztery zastępy. Po przyjeździe zadymione było poddasze i palił się dach – mówi st.kpt. Tomasz Dejnak z Komendy Miejskiej PSP w Sosnowcu.

Pożar nieczynnej restauracji nad Balatonem - fot. Paweł Niedzwiedzki
Pożar nieczynnej restauracji nad Balatonem – fot. Paweł Niedzwiedzki

Dym widoczny jest z daleka. Z ogniem walczy 36 strażaków, na miejsce wysłano łącznie 17 zastępów. Na razie nie są znane przyczyny zdarzenia.

AKTUALIZACJA

Niestety, pomimo ogromnych starań, ośrodek całkowicie spłonął.

Skomentuj przez Facebook

13 KOMENTARZE

  1. Jest to strata dla wszystkich ponieważ pośrednio zapłacimy wszyscy np: koszty akcji gaśniczej, ubezpieczenia jeżeli takowe posiadał właściciel. Zapewne straci również właściciel obiektu gdyż wątpliwe aby koszty strat zostały odzyskane.

  2. Nie wszystkie usterki kończą się wylewaniem szamba, są i takie które mogą pozbawić ludzi dorobku życia jak widać na załączonym obrazku. Powinniśmy o tym pamiętać bo to bardzo nieciekawa przyszłość dla każdego.

  3. […] W piątek, 19 czerwca, po godz 13.00 służby zostały powiadomione o pożarze, jaki wybuchł w nieczynnej restauracji położonej na terenie kompleksu wypoczynkowego Balaton. Ogień rozprzestrzenił się bardzo szybko i objął piętro i poddasze. Praktycznie cały budynek został w mniejszym lub większym stopniu zniszczony. Akcja gaśnicza trwała wiele godzin i wzięło w niej udział 36 strażaków. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here