Wkrótce rozpocznie się budowa skrzyżowania na ul. Będzińskiej w Czeladzi. Sfinansuje je MLP Group, które buduje w mieście potężne centrum logistyczne.

Wkrótce rozpocznie się zaplanowane kilkanaście lat temu przez miasto i uzgodnione z GDDKiA, skrzyżowanie przy ul. Będzińskiej w Czeladzi. – Celem tego skrzyżowania było i jest skomunikowanie terenów inwestycyjnych miasta przy ul. Będzińskiej – podkreśla Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Co ważne, za tę kosztowną inwestycję miasto nie zapłaci ani złotówki. – Skrzyżowanie wybuduje i w całości sfinansuje firma budująca przy ul. Będzińskiej swoje centrum logistyczne – wyjaśnia burmistrz Czeladzi.

Projekt skrzyżowania przy ul. Będzińskiej w Czeladzi - fot. UM Czeladź
Projekt skrzyżowania przy ul. Będzińskiej w Czeladzi – fot. UM Czeladź

MLP budując skrzyżowanie, chce głównie skomunikować swoje centrum, ale jak zapewniają czeladzcy urzędnicy, zyskają na tym wszyscy. Skrzyżowanie poprawi bowiem komunikację po drugiej stronie DK94. – Dzięki skrzyżowaniu i nowej drodze łączącej ul. Będzińską z Gdańską jeszcze bardziej zwiększy się atrakcyjność terenów inwestycyjnych naszej Wschodniej Strefy Ekonomicznej. Jestem przekonany, że dzięki nowym rozwiązaniom komunikacyjnym, miejskie tereny przy Gdańskiej szybko znajdą kolejnych inwestorów – podsumowuje Zbigniew Szaleniec.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

W Zagłębiu powstanie centrum dystrybucyjne dla Makro Polska