Na terenie parku logistycznego MLP Czeladź przy ul. Będzińskiej powstanie centrum dystrybucyjne dla Makro Polska. Będzie to trzeci tego typu obiekt w kraju.

MLP Group przekazało teren pod budowę kolejnego centrum dystrybucyjnego dla Makro Polska, które powstanie na terenie parku logistycznego MLP Czeladź przy ulicy Będzińskiej. Zakończenie budowy i przekazanie gotowych magazynów planowane jest na czerwiec 2018 roku.

Czeladzkie centrum logistyczne powstaje od końca ubiegłego roku. Po zakończeniu inwestycji do dyspozycji firm oddanych zostanie łącznie ponad 74 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowo-produkcyjnej.

MLP Czeladź - fot. mat. pras.
MLP Czeladź – fot. mat. pras.

Jak podkreśla burmistrz Zbigniew Szaleniec, centrum logistyczne jest drugą pod względem wielkości inwestycją gospodarczą w historii Czeladzi. Miejscy urzędnicy szacują, że może tu powstać nawet tysiąc miejsc pracy.

– Po wybudowaniu obiektów znacząco wzrosną dochody miasta. Tylko z tytułu podatku od nieruchomości do naszego budżetu wpływać będzie co roku około 1,5 miliona złotych, a do tego dojdą dochody z tak zwanych podatków pośrednich, czyli z CIT i PIT – mówił nam pod koniec października burmistrz Zbigniew Szaleniec.

MLP Czeladź - fot. mat. pras.
MLP Czeladź – fot. mat. pras.

Makro Polska jest pierwszym oficjalnym partnerem MLP Group. Jak zaznacza deweloper, duży wpływ na to miała doskonała lokalizacja.

– Park znajduje się w pobliżu węzła łączącego autostradę A4 z drogą ekspresową S1, 15 km od portu lotniczego w Katowicach, 11 km od centrum miasta, w sąsiedztwie drogi ekspresowej S86 z Łodzi do Tych – czytamy w komunikacie MLP Group.

Firma ta wybudowała już dwa centra dystrybucyjne dla Makro Polska. Pierwsze powstało na terenie parku logistycznego MLP Pruszków II i liczy 10,1 tys. metrów kwadratowych, a drugie na terenie MLP Wrocław i ma powierzchnię 8,6 tys. metrów kwadratowych.

– To oznacz, że MLP Group w ramach realizacji kompleksowej umowy dostarczy sieci Makro Polska łącznie 27,3 tys. metrów kwadratowych nowoczesnych powierzchni magazynowych. Obiekty są wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, w tym system chłodnictwa oparty na technologii CO2, zapewniające m.in. niskie zużycie energii oraz wysoki poziom ochrony środowiska naturalnego – przekonuje inwestor.

Realizacją czeladzkiej inwestycji zajmie się firma Mirbud. Budowa ma się zakończyć do czerwca 2018 roku.

Skomentuj przez Facebook

8 KOMENTARZE

  1. „Miejscy urzędnicy szacują, że może tu powstać nawet tysiąc osób.” – pierwsza na świecie wskrzeszalnia ludzi i to u nas, w Zagłębiu! 😀

  2. Ciekawy ten komunikat MLP Group. 11km do centrum miasta, blisko węzła A4 z S1… A i tak najlepsza jest ekspresówka S86 z Łodzi do Tychów. Brzmi jak futurologia z czasów Gierka. Ktoś im musiał fajną mapę podstawić.

  3. Gdzie oni znajdą ludzi do pracy, przecież w okolicznych firmach jest tyle wakatów na produkcji i magazynie, że głowa mała. Nikt nie chce pracować za 2000zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here