Sosnowieccy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku do jakiego doszło w środę, 21 kwietnia przy ulicy Orląt Lwowskich.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, poczynionych na miejscu zdarzenia, volkswagen jadący ulicą Orląt Lwowskich od strony Jaworzna w kierunku kościoła, na wysokości skrzyżowania z ulicą Plażową najprawdopodobniej wykonywał manewr wymijania rowerzysty, podczas którego stracił panowanie nad pojazdem i wpadł na chodnik, potrącając idącą nim 80-letnią pieszą. Następnie auto przełamało bariery i wpadło w przestrzeń okalającą budynek, znacznie poniżej poziomu chodnika.

Ranna kobieta, z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Badanie wykazało, że 53-letni sprawca zdarzenia ma w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna tłumaczył jednak śledczym, że alkohol wypił już po wypadku.

53-latek został zatrzymany. Pobrano od niego krew do badań, na podstawie których biegły wyda opinię. Wówczas będzie wiadomo, czy wersja przedstawiona przez kierującego, że pił alkohol już po zdarzeniu, polega na prawdzie.

Na miejscu pracowali policjanci wraz z biegłym. Ponieważ konieczne było usunięcie uszkodzonego pojazdu z miejsca, w którym utknął, okresowo występowały tam utrudnienia w ruchu.