Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Władysława Andersa w Dąbrowie Górniczej w przerwach od zajęć szkolnych wykonali kilkanaście domków dla owadów, które zamontowali na terenie wokół szkoły.

Pomysł opracowano na jednym z posiedzeń rady pedagogicznej. Nauczyciele chcieli zaktywizować młodzież do działań proekologicznych i urozmaicić im ich czas wolny, który ze względu na panującą pandemię, spędzają często dość monotonnie.

Na posiedzeniu rady pedagogicznej zastanawialiśmy się z nauczycielami, jak zaktywizować naszych uczniów do kreatywnego działania, zwłaszcza, że specyfika naszej szkoły, jako mundurowej, jest taka, że bierzemy udział w zajęciach w terenie, na poligonach, przeróżnych uroczystościach. Tego nam brakuje z powodu wciąż panującej pandemii, więc uznaliśmy, że taka forma będzie ciekawa, a zarazem bezpieczna – podkreśla Artur Iwan, dyrektor III LO im. gen. W. Andersa w Dąbrowie Górniczej.

Drzewa, Trawa, Liście, Owady, Budki dla owadów
Licealiści z Dąbrowy Górniczej budują domki dla owadów – fot. III LO w Dąbrowie Górniczej

Budki dla owadów

Pomysł spotkał się z wielkim zainteresowaniem także rodziców, dlatego w wykonanie domków były zaangażowane całe rodziny. – Jedna z mam poprosiła o jak najwięcej takich właśnie aktywizujących zajęć, ponieważ zauważyła, że dziecko nareszcie odeszło od komputera, spędza ten czas inaczej niż tylko na siedząco, w wirtualnym świecie – dodaje dyrektor III LO w Dąbrowie Górniczej. Hoteli dla owadów wokół III LO jest kilkanaście, a kolejne będą lokowane już poza terenem szkoły.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Sosnowiec buduje siedem hoteli dla owadów. Zadowolone będą pszczoły, skorki i biedronki