Policjanci z Zawiercia poszukują sprawcy wypadku samochodowego, do którego doszło w sierpniu. W wyniku zderzenia dwóch osobówek obrażeń ciała doznała 24-letnia kobieta. Sprawca wraz z pasażerką i małym dzieckiem zbiegli z miejsca zdarzenia.

Do zderzenia pojazdów doszło 24 sierpnia br., około godz. 10.30 na skrzyżowaniu ul. Daszyńskiego z ul. Skłodowskiej-Curie w Zawierciu. Kierowca srebrnej skody superb wymusił pierwszeństwo przejazdu kierującej oplem. Ranna 24-latka trafiła do szpitala, na szczęście nie doznała poważnych obrażeń.

Bezpośrednio po zderzeniu osoby jadące skodą opuściły pojazd i uciekły nie udzielając pomocy poszkodowanej. Wypadek i ucieczkę osób zarejestrowała kamera zainstalowana na pobliskim budynku. Niestety zabezpieczone nagranie jest słabej jakości. Poszukiwany mężczyzna jest krępej budowy ciała i może mieć około 40 lat. Ubrany był w czarną koszulkę i krótkie dżinsowe spodenki. Kobieta, która niosła na rękach małe dziecko była szczupła. Ciemne włosy miała spięte w kok. Ubrana była w jasną koszulkę i jasne krótkie spodenki. Porzucona skoda miała przypięte angielskie tablice rejestracyjne.

Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy i jego partnerki. Osoby posiadające informacje na ten temat proszone są o telefon pod nr (32) 67 38 280 lub z najbliższą jednostką policji tel. 112. Informacje można przekazać także drogą elektroniczną na adres: kryminalny@zawiercie.ka.policja.gov.pl lub za pomocą formularza „Powiadom nas”.