O tym, że policjantem jest się nie tylko na służbie udowodnił kolejny ze stróżów prawa. Pracujący na co dzień w będzińskim wydziale prewencji policjant, zatrzymał sklepowego złodzieja w czasie wolnym od służby.

W chwili, gdy 20-letni amator „cudzej własności” w pośpiechu opuszczał jeden ze sklepów w czeladzkim centrum handlowym, na drodze jego ucieczki stanął sierż. sztab. Adam Bober.

– Do zdarzenia doszło na terenie czeladzkiego centrum handlowego. Będziński policjant będący wówczas na zakupach, zauważył młodego mężczyznę wybiegającego z jednego ze sklepów z odzieżą sportową. Bez chwili wahania stróż prawa postanowił działać blokując mężczyźnie drogę ucieczki. Widok policyjnej legitymacji kompletnie zaskoczył sklepowego złodzieja – wyjaśnia Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Mężczyzna nie stawiał oporu. Chwilę później trafił w ręce mundurowych z czeladzkiego komisariatu. Okazało się, że 20-latek ma już na swoim koncie kradzieże w tym samym sklepie. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.