Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku, do którego doszło 12 grudnia, na trasie S1 w rejonie Mierzęcic. Kierująca mitsubishi carismą zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w samochód ciężarowy.

Do groźnego wypadku doszło w sobotę, 12 grudnia, około godziny 14.30 w rejonie węzła komunikacyjnego w rejonie Mierzęcic. – Jadąca drogą S1 w kierunku Siewierza 47-letnia kobieta siedząca za kierownicą mitsubishi carismy z niewyjaśnionych przyczyn zmieniła swój tor jazdy na przeciwległy i uderzyła czołowo w nadjeżdżający z przeciwnego kierunku samochód ciężarowy kierowany przez 54-letniego obywatela Ukrainy – przekazał Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Wypadek na S1 w rejonie Mierzęcic – fot. Policja Będzin

47-letnia mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego w stanie ciężkim trafiła do szpitala. – Niestety, mimo starań lekarzy walczących o jej życie, w wyniku obrażeń doznanych w wypadku kobieta zmarła – dodał rzecznik będzińskiej komendy.

Policjanci aktualnie ustalają okoliczności i dokładne przyczyny tego wypadku. Wiadomo już, że kierowca tira był trzeźwy. Utrudnienia w ruchu na trasie S1 trwały kilka godzin, w tym czasie policjanci wyznaczyli i kierowali objazdami.