Dąbrowscy policjanci wspólnie ze służbami sanitarnymi kontrolują miejsca, gdzie robimy zakupy, w szczególności duże centra handlowe. Pamiętajmy o dystansie społecznym oraz zasłanianiu ust i nosa.

Każdego dnia dąbrowscy policjanci prowadzą wzmożone działania, które mają na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się COVID-19. Stróże prawa zwracają szczególną uwagę na kwestię zasłaniania ust i nosa. Ponadto codziennie kontrolują osoby objęte kwarantanną i izolacją.

Policjanci kontrolują duże markety w regionie – fot. Policja Dąbrowa Górnicza

Od 28 listopada 2020 roku pod szczególnym reżimem sanitarnym ponownie zostały otwarte galerie i centra handlowe. Przebywające tam osoby mają obowiązek zasłaniania nosa i ust. W sklepach zostały także wprowadzone limity osób. Obostrzenia te mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Nieprzestrzeganie ich może narazić na utratę zdrowia lub życia nie tylko nas samych, ale również naszych bliskich i osoby trzecie.

Policjanci kontrolują duże markety w regionie – fot. Policja Dąbrowa Górnicza

Policjanci z Dąbrowy Górniczej w trosce o zdrowie mieszkańców sukcesywnie sprawdzają, czy zasady mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa są przestrzegane także w centrach handlowych.

– Od 3 do 6 grudnia w dwóch największych galeriach handlowych naszego miasta dokonano kontroli 25 placówek. Mundurowi wraz z pracownikami inspekcji sanitarnej sprawdzali stoiska oraz sklepy. Zwrócono szczególną uwagę na to, czy obsługa i klienci odwiedzający te miejsca stosują się do obowiązujących przepisów. Można było zauważyć, że przebywające tam osoby odpowiedzialnie stosowały się do wprowadzonych obostrzeń. Działania te będą kontynuowane – przekazał asp. Bartłomiej Osmólski z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.