Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w ostatnim czasie dokonali szeregu włamań do różnego rodzaju obiektów na terenie Sosnowca.

Pierwszy ze sprawców, 20-letni mieszkaniec Sosnowca, został zatrzymany cztery dni po dokonaniu kradzieży. Drugiego, 22-letniego, również pochodzącego z Sosnowca zatrzymano trzy dni później.

– W trakcie zatrzymania okazało się, że zatrzymany ma przy sobie prawie siedem porcji amfetaminy – informuje sosnowiecka policja.

Jak ustalili śledczy, z jednego z garaży w centrum miasta mężczyźni ukradli elektronarzędzia, sprzęt sportowy i inne przedmioty o łącznej wartości ponad 1000 zł. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

W czasie śledztwa wyszło na jaw, że drugi ze sprawców jest również odpowiedzialny za dokonanie włamania do samochodu, do jakiego doszło w połowie czerwca na jednej z ulic centrum miasta. Skradziony został wówczas sprzęt elektroniczny o łącznej wartości ponad 4000 zł. Mundurowym udało się odzyskać część zrabowanego mienia.

Obaj sprawcy usłyszeli już zarzuty. 20-latek za współudział w kradzieży może trafić do więzienia na 5 lat, 22-latkowi za kradzież z włamaniem może grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności. Odpowie oczywiście również za posiadanie narkotyków