Burmistrz Czeladzi przekaże do powiatu będzińskiego prawie pół miliona złotych na remont szpitala. Dzięki temu lecznica przejdzie konieczną termomodernizację.

Czeladź przekaże ponad 105 tys. euro, czyli prawie pół miliona złotych dla szpitala. – Po konsultacji z czeladzkimi radnymi powiatowymi klubu Wspólnie dla Powiatu Będzińskiego, podjąłem decyzję, że należne nam, a zaoszczędzone na naszych inwestycjach termomodernizacyjnych unijne środki, w wysokości 105,6 tys euro (prawie pół miliona złotych), przekażemy do powiatu na remont naszego szpitala – poinformował Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Takiej właśnie kwoty brakowało, by będący na liście rezerwowej wniosek powiatu będzińskiego o środki unijne, na termomodernizację szpitala, uzyskał pozytywna ocenę Urzędu Marszałkowskiego i zgodę na finansowanie tej inwestycji.

– Ogromnie się cieszę, że dzięki naszemu wsparciu jest szansa, że budynek czeladzkiej części powiatowego szpitala, zmieni swój wygląd upodabniając się do naszych, miejskich budynków użyteczności publicznej. Niemniej ważne jest również to, że dzięki termomodernizacji, radykalnie zmniejszą się wydatki szpitala na ciepło i energię, a zaoszczędzone środki, będą mogły być przeznaczać na doposażenie oddziałów szpitalnych – podkreśla Zbigniew Szaleniec.

Przypomnijmy, że to już kolejna pomoc tego miasta dla szpitala w Czeladzi. Kilka tygodni temu miasto przekazało 300 tys. złotych z budżetu na zakup sprzętu ratującego życie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Starostwo powiatowe przekazało milion złotych na walkę z koronawirusem i wyposażenie szpitala