Koniec z przeprawą przez kolejowy nasyp i tory – zapowiada dąbrowski magistrat. W końcu urzędnicy zdecydowali się na realizację inwestycji, która połączy bezpiecznym tunelem pieszo-rowerowy Pogorię III i IV.

Ścieżki okalające Pogorię III i IV to bardzo popularne trasy rowerowych przejażdżek, biegów i spacerów. Jeziora rozdziela jednak towarowa linia kolejowa. Żeby szybko i najkrótszą drogą przemieścić się między nimi, trzeba pokonać nasyp i tory. Wkrótce, jak zapowiadają urzędnicy, ma się to zmienić.

Jeszcze pod koniec tego roku powinny ruszyć prace, w efekcie których pod torowiskiem powstanie tunel pieszo-rowerowy. Tej jesieni urząd miejski ma wyłonić wykonawcę, z kolei finał robót przewidziano na drugą połowę 2019, a przynajmniej takie są plany.

Łącznik będzie miał 14 m długości i 5 m szerokości. Szacunkowy koszt prac to 4 mln zł. W szczególnych przypadkach, tunel będzie mógł być wykorzystywany przez samochody służb ratowniczych. Warto także wspomnieć, że projekt przejścia pieszo-rowerowego przygotowało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kanad z Bytomia.