Park Grabek w Czeladzi przeszedł prawdziwą metamorfozę. Huczne było też jego otwarcie.

W sobotę, 6 października, otwarto zmodernizowany Park Grabek. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji.

Na początek w znakomite nastroje czeladzką publiczność wprowadził nietuzinkowy Grzegorz Halama. Następnie atmosferę podgrzewał specjalnie na tę okazję przygotowany i po raz pierwszy w historii miasta zaprezentowany projekt pod nazwą „Czeladź Śpiewa”, w którym udział wzięło kilkudziesięciu instrumentalistów i wokalistów, wywodzących się z najstarszego miasta Zagłębia Dąbrowskiego.

Gwiazdą wieczoru była legenda polskiego rocka, czyli zespół Perfect, a wisienką na torcie było zapierające dech w piersiach widowisko, czyli Multi Visual Show.

Przypomnijmy, że remont wysłużonego Parku Grabek kosztował prawie 5,5 mln zł, z czego 2,26 mln zł pochodzi z unijnego dofinansowania. Zakres prac był ogromny. Inwestycja polegała m.in. na odrestaurowaniu niecki nieistniejącego zbiornika wodnego i odtworzeniu zalewu. Wyremontowano alejki, wybudowano strumyki i kaskady wodne oraz oświetlono park nowymi lampami ledowymi. Pojawiły się również kładki, a także pływający pomost, po którym można spacerować i podziwiać przyrodnicze walory tego miejsca.