Przy Szkole Podstawowej nr 6 w Sosnowcu powstało podwórko talentów. To nagroda w ramach tegorocznej edycji programu Podwórko Talentów Nivea.

Ogólnopolska akcja społeczna „Podwórko Nivea” to akcja, której celem jest nie tylko budowa nowych miejsc zabaw, ale także nauka i rozwijanie talentów najmłodszych. W ramach zadania budowane są dobrej jakości sprzęty, które pozwalają na spędzanie czasu z dzieckiem, z dala od telewizora czy komputera.

Podwórko talentów - fot. SP6 Sosnowiec
Podwórko talentów – fot. SP6 Sosnowiec

Akcja od samego początku budzi spore zainteresowanie, co nie powinno dziwić bo do wygrania były atrakcyjne podwórka, a o powodzeniu w konkursie zależało wyłącznie od zaangażowania i mobilizacji mieszkańców, którzy mogli głosować na wybraną lokalizację.

Wśród uczestników konkursu była Szkoła Podstawowa nr 6 w Sosnowcu, która została laureatem konkursu i tym samym wygrała podwórko talentów.

Przy boisku szkolnym powstało podwórko, które cieszy się olbrzymim powodzeniem wśród dzieci i młodzieży. Znajduje się na nim strefa sportowa, naukowa i artystyczna. Dzięki korzystaniu między innymi z planetarium dzieci mogą oglądać gwiezdne konstelacje, mapę Ziemi czy Układ Słoneczny (strefa naukowa).

Podwórko talentów - fot. SP6 Sosnowiec
Podwórko talentów – fot. SP6 Sosnowiec

W strefie artystycznej można pobawić się w teatrzyk oraz pograć na tablicach muzycznych. Jest to bardzo kreatywny sposób spędzania czasu oraz możliwość rozwijania talentów. Marka poprzez takie inicjatywy pielęgnuje wartościowe i wspólne spędzanie czasu, zachęca do zabawy dzieci i rodziców oraz szkoły.