Trwa głosowanie w ramach akcji „Podwórko Nivea”, w którym do wygrania są kreatywne place zabawa w wybranych lokalizacjach.

11 maja ruszyła kolejna edycja popularnej akcji „Podwórko Nivea”. Ogólnopolska akcja społeczna, w której nie tylko tworzy nowe miejsca zabaw, ale także uczy i rozwija talenty dzieci, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Co nie powinno dziwić, do wygrania jest 15 podwórek, po pięć w każdej z trzech kategorii (miejscowość do 20 tys. mieszkańców, od 20 tys. do 60 tys. oraz powyżej 60 tys.).

– W tym roku po raz kolejny pragniemy rozwijać talenty dzieci oraz zachęcać je do ruchu i integracji. To nasz stały i długofalowy cel w pielęgnowaniu rodzinnej bliskości – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Nagroda główna, którą jest podwórko, składa się z trzech części. W części sportowej znajdują się takie atrakcje jak mini ścianka wspinaczkowa (kubik), huśtawka bocianie gniazdo czy coś, co pamiętają 40-letni tatusiowie – tor do gry w kapsle. Część naukowa to m.in. planetarium, stacjonarny rowerek, który pozwala zaświecić lampkę bądź uruchomić wiatraczek, oraz zegar słoneczny. W części artystycznej znajdują się mini scena teatralna oraz tablice muzyczne z bębnami.

W Sosnowcu istnieją cztery potencjalne lokalizacje podwórka: przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Południe” (ul. Akacjowa 81), SP nr 18 (ul. Przyjaciół Żołnierza 1), Spółdzielni Mieszkaniowej Niwka (ul. Dybowskiego 47-53) oraz Sportowej Szkole Podstawowej nr 17 (ul. Zamkowa 17).

W Będzinie podwórko znaleźć się może przy SP nr 9 (ul. Jedności 38), w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Tysiąclecia (działka nr 33/4), w Psarach przy SP im. Jana Pawła II (ul. Główna 91) oraz w Zawierciu przy SP nr 11 (ul. Zarzecze 2).

Aby oddać swój głos, należy wejść na stronę PODWÓRKO NIVEA, znaleźć interesującą nas lokalizację i oddać swój głos. Głosowanie potrwa do 21 czerwca. Czasu więc nie jest wiele, a głosów do zebrania potrzeba dużo!