Koncerty z cyklu „Podwieczorek z muzyką” już na stałe wpisały się w kulturalny kalendarz Będzina. W niedzielę, 22 lipca, odbędzie się kolejny koncert.

„Podwieczorek z muzyką poważną” to kameralna impreza dla wszystkich miłośników muzyki klasycznej, którzy cenią nie tylko dobre dźwięki, ale też i wyjątkową scenerię, którą zapewni im park przy Pałacu Mieroszewskich.

Muzyczne spotkanie jest kontynuacją działań podjętych w poprzednich latach. Będzin w ten sposób chce zachęcić miłośników muzyki do aktywnego udziału w życiu kulturalnym instytucji oraz miasta.

Koncert z cyklu „Podwieczorek z muzyką” odbędzie się 22 lipca o godzinie 17:00. Niedzielne spotkanie uświetni występ Anny Głuc – wokalistki oraz pasjonatki kultury francuskiej. Poza piosenką francuską usłyszymy również polskie utwory.

Anna Głuc to laureatka I miejsca w V Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej Gran Prix Edith Piaf w Krakowie. Prezentowała swoje popisy wokalne we Francji na scenie Le BarBat, Cite Internationale Universitaire de Paris oraz w Polsce (Auditorium Maximum w Krakowie, Teatr Rozrywki, Kinoteatr Rialto, Teatr Zagłębia).