Sosnowieccy policjanci zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który podczas awantury domowej pobił dotkliwie swoją partnerkę.

Sosnowieccy policjanci zostali wezwani do jednego z bloków w dzielnicy Pogoń, gdzie miało dojść do awantury domowej. – Na miejscu mundurowi usłyszeli dochodzące zza drzwi do mieszkania łkanie kobiety. Pomimo stanowczego pukania do drzwi, nikt ich nie otworzył. Kobieta, usłyszawszy okrzyki „Policja”, zaczęła głośno wzywać pomocy. Wtedy mundurowi postanowili sforsować drzwi – przekazała Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Wewnątrz mieszkania panował mrok. Policjanci w jednym z pomieszczeń najpierw odnaleźli pobitą kobietę, którą przytomną przekazali pod opiekę lekarzy, a w kolejnym pokoju napotkali agresora.

Mężczyzna podczas interwencji znieważał i zaatakował policjanta. – Obezwładniony krzyczał jeszcze po ich adresem groźby. 43-latek został zatrzymany i osadzony w areszcie. Odpowie za uszkodzenie ciała konkubiny, a także znieważenie i zaatakowanie policjanta. Może mu za to grozić 5 lat więzienia – dodaje Sonia Kepper.