W czasie prac remontowych budynku przy ulicy Reymonta w Sosnowcu natrafiono na trzy pociski artyleryjskie – poinformował w poniedziałek wieczorem Rafał Łysy, rzecznik sosnowieckiego magistratu. Na miejscu są służby. Trwa ewakuacja mieszkańców.

W poniedziałek, 5 października, w jednym z budynków przy ulicy Reymonta w Sosnowcu znaleziono trzy pociski artyleryjskie. – W czasie prac remontowych budynku przy ulicy Reymonta 19 natrafiono na trzy pociski artyleryjskie. Wszystkie służby są już na miejscu, jednak ze względów bezpieczeństwa zarządzono ewakuację tego oraz sąsiednich budynków – przekazał Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sosnowcu.

Ostatecznie z ulicy Reymonta ewakuowano 21 mieszkańców. – Wszyscy spędzą noc u bliskich oraz swoich rodzin – informuje rzecznik.

W sumie znaleziono trzy pociski artyleryjskie. Specjalny pojazd do transportu pocisków jest już na miejscu i jeszcze dziś wywiezie ładunki. Jednak strefa ewakuacji zostanie utrzymana do rana, by przy dziennym świetle sprawdzić teren. Znajdująca się przy ul. Reymonta szkoła podstawowa nr 10 ze względów bezpieczeństwa będzie jutro zamknięta.

AKTUALIZACJA:

[22.07] Jak informuje prezydent Sosnowca, w sumie znaleziono trzy pociski artyleryjski. – Specjalny pojazd do transportu pocisków jest już na miejscu. Dziś wywiezie ładunek. Strefa ewakuacji zostanie utrzymana do rana, by przy dziennym świetle sprawdzić teren – mówi prezydent Arkadiusz Chęciński.

[22.09] Ewakuacja dotyczy 21 osób, które noc spędzą u swoich bliskich – dodaje Rafał Łysy.

[22.13] W pobliżu miejsca zdarzenia znajduje się Szkoła Podstawowa nr 10 im. Orła Białego (ul. Reymonta 36). – Dla bezpieczeństwa jutrzejsze zajęcia w szkole przy Reymonta 36 zostały odwołane – pisze Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

15 KOMENTARZE

  1. No co za matłoki. Jeśli przez siedemdziesiąt parę lat nie wybuchnęło, to niby dlaczego tej nocy miałoby. Niech się ludzie wyśpią i wypoczną, działać można od rana.

    jestem tym prawdziwym.

    • Chyba 3 jakby koło się upadły i nie wybuchły to byłby niezły cud 😁
      Stawiam na sapera amatora – zakopał se w 45 w ogródku. Jakby do sądu miał iść, miałby argumenty 😎

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here