Mimo trudnych warunków atmosferycznych, piłkarze Zagłębia cały czas przygotowują się do rundy wiosennej. Sosnowiczanie codziennie ćwiczą w hali pod balonem.

Piłkarze Zagłębia od poniedziałku przygotowują się do nowej rundy rozgrywkowej. Sosnowiczanie zaczęli od badań wydolnościowych, a teraz pracują na katowickiej AWF, gdzie odwiedzają siłownię i halę pod balonem. – Wiosną chcemy grać trochę inaczej – zapowiada trener Kazimierz Moskal.

Pierwszym sprawdzianem formy drużyny z Sosnowca będzie środowy sparing z Wisłą Kraków (20 stycznia, godz. 12:00), który rozegrany zostanie na głównej płycie Stadionu Ludowego. – Rywal dosyć ciężki, ale myślę, że jest nam to potrzebne. Lepiej grać z wymagającymi przeciwnikami. To nas lepiej przygotuje do ligi, a na pewno będziemy chcieć wygrywać. Nie zdobyliśmy zbyt wielu punktów w rundzie jesiennej, więc każde zwycięstwo będzie dla nas niezwykle cenne. Każdy wygrany sparing teraz w okresie przygotowawczym pomoże nam w odbudowaniu pewności siebie – podkreśla Lukas Duriska, obrońca Zagłębia.

Warto dodać, że mimo obfitych opadów śniegu murawa sosnowieckiego stadionu ma się dobrze. Została ona przykryta specjalną plandeką. – Wygląda na to, że w terminie meczu z Białą Gwiazdą nie będzie problemów ze stanem nawierzchni głównego boiska – mówi Jerzy Mucha, rzecznik prasowy Zagłębia Sosnowiec.

Plan sparingów Zagłębia Sosnowiec:

20 stycznia: Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków (godz. 12.00)
23 stycznia: Zagłębie Sosnowiec – Korona Kielce
30 stycznia: Zagłębie Sosnowiec – Widzew Łódź
3 lutego: Zagłębie Sosnowiec – Ruch Chorzów
6 lutego: Zagłębie Sosnowiec – Hutnik Kraków
13 lutego: Zagłębie Sosnowiec – Garbarnia
20 lutego: Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice