Trzy najbliższe miesiące w areszcie tymczasowym spędzi 32-letni mieszkaniec Będzina, który ranił nożem swojego 60-letniego ojca podczas awantury domowej.

Do zdarzenia doszło w Będzinie, przy ul. Szymborskiej. Na miejsce wezwani zostali mundurowi, którzy ustalili, że w mieszkaniu doszło do awantury pomiędzy pijanym synem i jego ojcem. W pewnym momencie kłótnia słowna przerodziła się w mrożące krew w żyłach sceny.

32-latek chwycił za nóż i przyłożył go ojcu do szyi. Podczas szarpaniny mężczyzna kilkukrotnie ugodził nożem swojego ojca w okolice szyi, klatki piersiowej i brzucha. 60-latkowi w pewnym momencie udało się wyrwać nóż z ręki syna i odrzucić go na bok. Pokrzywdzony z ranami na ciele został przewieziony do szpitala.

– Zatrzymany przez mundurowych zaraz po zdarzeniu sprawca był nietrzeźwy. Miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – mówi st. sierż. Marcin Szopa, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

32-letni mieszkaniec Będzina, na wniosek śledczych i prokuratora, spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie tymczasowym, a za popełniony czyn grozi mu nawet dożywocie.