Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 56-letniego mieszkańca miasta, który pijany prowadził samochód. Okazało się, że jest poszukiwany celem odbycia kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej zauważyli kierowcę, który sprawiał wrażenie nietrzeźwego. Policjanci zatrzymali prowadzonego przez niego fiata doblo do kontroli drogowej.

Badanie alkomatem wykazało, że 56-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej w wydychanym powietrzu ma prawie promil alkoholu. Dalsze czynności wykazały, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdu.

Ponadto 56-latek powinien przebywać w tym czasie w więzieniu. Na mężczyznę nałożono wcześniej aż 5-krotny zakaz prowadzenia pojazdu. Był także poszukiwany celem dobycia kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

Kierowca został zatrzymany. Usłyszał zarzut niezastosowania się do zakazu prowadzenia pojazdów oraz kierowanie nim będąc w stanie nietrzeźwości, jak również jazdę mimo cofniętych uprawnień. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Na sam wyrok będzie oczekiwał w zakładzie karnym, gdzie został doprowadzony przez funkcjonariuszy.